Moje wyzwania – 7/30/90 dni

 1. Postawiłem sobie szereg wyzwań, związanych ściśle z zagadnieniem produktywności i rozwoju osobistego (pełna lista poniżej).
 2. Mam nadzieję, że ich osiągnięcie pozwoli mi ukształtować nowe nawyki i zmienić różne drobne zachowania – tak, aby wchodzić na nowe poziomy produktywności.
 3. Wyzwania podzieliłem na 3 poziomy – 7, 30 i 90 dni
  • Pierwsze 7 dni to taki okres testowy i adaptacyjny. Sprawdzam, co i jak powinienem zmienić, aby podołać w następnym etapie.
  • Następny poziom – 30 dni – ma na celu wzmocnienie nowego nawyku
  • Wytrwanie w kolejnych 90 dniach to scementowanie nawyku
 4. Po każdym poziomie dokonuję krótkiego podsumowania – przedstawiam zalety i wady, oceniam szanse i zagrożenia. Opowiem Ci czy warto – tak żebyś mógł uczyć się na moich błędach.
 5. Po zakończeniu 1. lub 2. poziomu zastanawiam się czy kontynuuję, odkładam w czasie czy w ogóle rezygnuję z wyzwania
 6. Po każdym poziomie przyznaję sobie również nagrodę, która umili mi dojście do kolejnego poziomu lub po prostu ułatwi dalszą podróż 🙂 Nagrody są w dużej mierze adekwatne do poziomu trudności danego wyzwania.

Oto lista moich aktualnych wyzwań:

Chciałbyś śledzić postęp realizacji moich wyzwań? Zapraszam Cię do mojego magicznego kalendarzyka.


Log

 • 15.02.2017 – Dodałem swoją tabelkę pokazującą progress poszczególnych wyzwań.
 • 02.02.2017 – Przebudowałem całą stronę wyzwań. Podzieliłem bardzo długiego one-pagera na szereg podstron. W ten sposób łatwiej będzie mi aktualizować poszczególne wyzwania.
 • 02.02.2017 – Usunąłem dwa wyzwania: maratończyka oraz finansowego ninję – stwierdziłem, że nie pasują idealnie do formatu wyzwań.